Vysoké teploty v letních dnech

Dnes je teplota 30 stupňů nad nulou, je mi vedro a vidím paní, jak čeká na tramvaj a má pejska opatřeného náhubkem, který byl utažený tak, že pes nemohl otevřít tlamu. Bylo mi pejska líto a tak jsem jí vysvětlila, že pes se potí jazykem a v tomhle vedru je mu zle, když nemůže rychle dýchat a otevřít tlamu. Paní mi odpověděla: "To vysvětlete lidem v tramvaji." Doufám, že se ale zamyslela nad svým psem a přecejen mu ulevila.

V tyto dny je nebezpečné nechávat také pejsky v autě, můžete zaparkovat ve stínu, ale stín se pomalu posouvá - pozor na to.

U nás také umřel pejsek na balkoně, kdy majitel nechal psa v tomto vedru celý den venku na sluneční straně a šel do práce. Byl to staffordšírský bulteriér. Ráno, když majitel psa odcházel do práce, bylo příjemné i chladné, pes měl malou misku s vodou, ale celý den byla výheň...

V těchto vedrech pro je psa  nejlepší zůstat doma nebo na zahradě, kde si pes vždycky vyhledá stín, nikdy na balkóně, pokud jdeme psa vyvenčit, je nejlepší brzy ráno nebo večer. Mezitím jen na rychlé vyvenčení bez dlouhých procházek. Když je to nezbytné a musíme se psem někam jít nezapomeneme na vodu.